Aktualności

Nowość:Specjalna powłoka antyrefleksyjna redukująca światło niebieskie.

Dodano: 2016-04-01

Powłoka Solitaire Protect Balance 2 - teraz w rewelacyjnie niskiej cenie w indeksie 1,6.

Światło pochodzącez ekranów telewizorów, tabletów, monitorów czy smartfonów zawiera nienaturalnie wysoki procent światła niebieskiego. Może to powodować dyskomfort widzenia, a nawet problemy ze snem co w konsekwencji prowadzi do zlego samopoczucia i przemęczenia.

Stosując specjalne powłoki redukujące niebieskie światło czujesz się bardziej wypoczęty i mniej zestresowany. Poprawiasz samopoczucie dzieki zrównoważonemu biorytmowi (patrz:1 melatonina). Powloka Solitaire Protect Balance 2 wspomaga zdrowy relaksujący sen a dodatkowo posiada pełna ochronę UV. Dla nas standardem są wysokie właściowości antystatyczne i czyszczące oraz transmitacja na poziomie wyższym niz 99%. Maksymalna trwałość soczewek dzieki wysokiej odporności na zarysowania pozwala na udzielenie gwarancj jakości na okres 3 lat.

 

Uzupełnienie:

1.Melatonina, zwana też hormonem snu, produkowana jest wyłącznie w ciemności, bo jej synteza hamowana jest przez światło. Szyszynka dostaje informację o stopniu naświetlenia otoczenia z siatkówki oka, drogą nerwową, wiodącą przez jądro nadskrzyżowaniowe podwzgórza.

Podstawową funkcją melatoniny jest regulacja cyklu dobowego (faz snu i czuwania), która prawdopodobnie odbywa się poprzez receptory w podwzgórzu. Hormon ten ma pozytywny wpływ na proces zasypiania, regulację faz snu i jego długość. Charakterystyczna jest niska toksyczność melatoniny i łagodność jej działania. Nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych dawek do 6 mg dziennie. Jakość snu, ułatwionego przez podanie melatoniny, jest wysoka, bo jest on niezaburzony i człowiek budzi się wypoczęty, a nie otępiony, jak po podaniu sztucznych środków nasennych.
Trzeba jednak dodać, że wyraźny efekt leczniczy, w przypadku zaburzeń snu, osiągany jest tylko wtedy, gdy ich powodem jest zbyt niskie stężenie melatoniny we krwi w okresie nocy, a nie jakieś inne czynniki.
Hormon snu znalazł również zastosowanie jako regulator faz spoczynku i czuwania w zaburzeniach spowodowanych nagłą zmianą strefy czasowej (tzw. choroba transatlantycka).

Ponadto, melatonina ma ogromną zdolność indukowania procesów wymiatania z komórek wolnych rodników, co ma istotne znaczenie w profilaktyce nowotworów i miażdżycy. Potrafi ona także stymulować układ immunologiczny, normalizować poziom cholesterolu we krwi i niwelować fatalne skutki przedłużającego się stresu, powodowane wysokim poziomem kortykosteroidów.

Maksymalne stężenie melatonina osiąga we krwi człowieka około godziny 3 nad ranem. Jej czas półtrwania wynosi 10-40 minut. Metabolizowana jest przez wątrobę i nerki w procesach hydroksylacji i sprzęgania z siarczanem lub glukuronianem i - w postaci łatwo rozpuszczalnego w wodzie produktu - wydalana jest z organizmu.

Melatonina jest substancją pierwotną ewolucyjnie. Występuje ona u wszystkich roślin i zwierząt i u wszystkich przypuszczalnie pełni tę samą rolę: dostosowywania funkcji organizmu do rytmów dnia i nocy. Mocną przesłanką ku temu jest stwierdzona, ogólna prawidłowość: wyższe stężenia tego hormonu w nocy, niższe lub zerowe za dnia.  

STUDIO OPTYCZNE Tychy | ul. Edukacji 42, 43-100 Tychy | Telefon 32 749 33 93