Okulary przeciwsłoneczne

Moda nigdy nie była tak kompleksowa i tak urozmaicona jak dzisiaj. Obecne trendy uderzają połączeniem elementów klasyki oraz nowoczesnych rozwiązań materiałowych. Okulary przeciwsłoneczne szczególnie uwidaczniają jak istotnym elementem jest poczucie indywidualności użytkownika jak i wyróżnienie się na tle innych swoim własnym stylem.

 

 Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są takie same

Kupując okulary przeciwsłoneczne oprócz ich jakości, wyglądu oraz dopasowania do twarzy i charakteru należy wziąć również pod uwagę funkcje produktu takie jak:

- ochrona przed UVA i UVB

- ochrona przed olśnieniem

- podnoszenie kontrastu

- kategoria filtru barwnego

Ochrona UVA i UVB

Okulary przeciwsłoneczne bez certyfikowanej ochrony przed UVA/UVB, mogą spowodować większe uszkodzenie oczu aniżeli ich brak. Zabarwienie soczewek okularowych powoduje naturalne rozszerzenie źrenic, przez które do wnętrza oka dociera więcej szkodliwych promieni UVA uszkadzających siatkówkę i soczewkę oka powodując nieodwracalne zmiany chorobowe oka włącznie z całkowitą utratą wzroku.

Ochrona przed olśnieniem

Poprzez filtrowanie odpowiednich zakresów barw światła redukujemy przypadkowe odblaski powodujące olśnienie, wybierając odpowiedni kolor lub filtr barwny na soczewce.

Podnoszenie kontrastu

Pod efektem jasnego nieba ukrywa się tzw. rozproszenie światła białego, z wysoką koncentracją niebieskiej fali światła powodującej nakładanie się kolorów oraz zmniejszenie kontrastu widzenia. Dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów kontrastowych w oprawach przeciwsłonecznych redukujemy efekt wyblakłych kolorów i nieostrego widenia zachowując jednocześnie naturalną barwę tęczówki oka.

Kategoria filtru barwnego

Wszystkie okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać kategoryzacje filtrów (od 0 do 4) stanowiące informacje o stopniu ochrony przeciwsłonecznej w zależności od warunków geograficznych oraz nasłonecznienia.

• 0 - filtr najsłabszy - oznacza niską ochronę świetlną
• 1 i 2 - filtr średni - do użytku w Europie
• 3 - filtr ciemny - dla stref tropikalnych, gór i nad wodę
• 4 - filtr bardzo ciemny - dla ekstremalnych warunków radiacji, np. na lodowcu

Prawie do wszystkich okularów przeciwsłonecznych możliwa jest aplikacja soczewek przeciwsłonecznych z Państwa korekcją lecz niezbędne jest fachowe doradztwo w wyborze odpowiedniej konstrukcji soczewki gdzie należy wziąć pod uwagę: moce soczewek , kąt krzywizny oprawki, przyrost astygmatyzmu wiązki skośnej, odległość od rogówki oka, przesunięcie pryzmatyczne źrenicy w stosunku do osi widzenia. Dobranie soczewki tylko do kształtu oprawy jest podstawowym błędem w zakładach optycznych.

Zapraszamy Państwa na bezpłatne konsultacje - nasi specjaliści z zakresu fizyki, optometrii udziela Państwu fachowej porady.

 

PROMOCJA!!!   

  Bezpiecznie cieszmy się słońcem - teraz również z Twoją korekcją.- więcej w dziale AKTUALNOŚCI

STUDIO OPTYCZNE Tychy | ul. Edukacji 42, 43-100 Tychy | Telefon 32 749 33 93