Większy komfort widzenia z bliska

Widzenie z bliska i daleka

Czytanie, praca przy komputerze, robótki ręczne, majsterkowanie, prace w ogródku, czy muzykowanie - przy wykonywaniu wielu różnych prac chcesz utrzymać wzrok bezpośrednio na bliskim otoczeniu. Okulary jednoogniskowe do czytania często są wtedy niewystarczające, gdyż są zaprojektowane tylkojedną odległość, na około 40 cm.

Dlatego firma Rodenstock wyprodukowała okulary do czytania z dużo większą alternatywą - soczewki do bliży Nexyma. Soczewki te dają możliwość osiągnięcia szerszego i ostrzejszego obszaru widzenia dużo dalej, niż odległość do czytania, gdyż, w odróżnieniu od soczewek w okularach do czytania, są one zaprojektowane na poszerzony zakres bliży od 40 do 80 cm i, w odróżnieniu od soczewek progresywnych, ich zakres jest poszerzony dokładnie w tym przedziale. Bez znaczenia jest rodzaj wykonywanej pracy, gdyż zakres widzenia w tych soczewkach jest tak ustawiony, że możliwe jest stałe widzenie z bliska w wygodnej pozycji głowy.

Idealne do monitora
Soczewki do bliży oraz odległości pośrednich  Nexyma są idealne do pracy przy monitorze: oczy płynnie i wygodnie poruszają się pomiędzy dokumentami, klawiaturą i monitorem. Szerokie pole widzenia na średnią odległość zapewnia dobry widok na monitor i pozwala na spokojną pracę.

Wzrok i komputery

Wyraźny obraz na ekranie

 

Praca przy komputerze jest męcząca - szczególnie dla oczu.
Badania pokazują, że do 30% osób pracujących przy monitorach komputerów nosi albo złe okulary, albo nie nosi ich wcale a powinna. Brak okularów, lub okulary z niewłaściwym doborem soczewek mogą szybko spowodować kłopoty ze wzrokiem lub ból głowy podczas pracy przy monitorze komputera. Jednak ten problem można zazwyczaj rozwiązać właściwie dobraną parą soczewek do pracy przy monitorze.

Właściwe soczewki
Soczewki do czytania dla osób po 40-45 roku życia  nie są wystarczające, gdyż nadają się tylko do bliskiej odległości, do 40 cm. Soczewki do pracy przy monitorze są sensowniejsze, bo spełniają specjalne wymagania indywidualnego miejsca pracy. Specjalne soczewki, jak Nexyma czy też soczewki Impression Ergo,  Multigressiv Ergo  firmy Rodenstock gwarantują stałe dobre widzenie w poszerzonej strefie bliży..

Profesjonalne badanie wzroku, fachowa ekspertyza specjalisty, wraz z właściwymi okularami spowodują, że obciążenie oczu podczas pracy przy monitorze będzie najniższe z możliwych.

STUDIO OPTYCZNE Tychy | ul. Edukacji 42, 43-100 Tychy | Telefon 32 749 33 93