Widzenie po 40-stce

Widzenie na każdą odległość

Większość ludzi po ukończeniu 40 lat zaczyna doświadczać pogorszenia widzenia na bliską odległość - to bardzo naturalny proces. Aby to zrozumieć, należy wiedzieć, jak działa dobry wzrok: krystaliczne soczewki oka zmieniają kształt w zależności od odległości od obiektu, na który patrzymy. Ta elastyczność pogarsza się w przypadku starczowzroczności (presbyopii). Pierwsza oznaka: podczas czytania zaczynasz odsuwać coraz dalej książkę lub gazetę. W tym przypadku okulary do czytania na odległość 40 cm mogą być dobrym rozwiązaniem. Do innych zastosowań wygodniejsze mogą być soczewki wieloogniskowe lub progresywne.

Wieloogniskowe czy progresywne?

Dla soczewek wieloogniskowych (dwuogniskowych lub trójogniskowych) wprowadzono w soczewkę specjalna powierzchnia do bliży. W razie konieczności dla odległości pośrednich jest wprowadzana następna powierzchnia - strefa pośrednia.

Korzyść - nie trzeba ciągle zmieniać okularów lub patrzeć spoza nich. Jednak, w przeciwieństwie do okularów progresywnych, jest na nich widoczna linia rozdzielająca te różne strefy widzenia i ograniczona do minimum (2 lub 3 liczba ognisk

Widzenie z bliska i daleka bez przeszkód
Firma Rodenstock stworzyła soczewkę progresywną Impression® dla optymalnego doświadczenia wzrokowego, bezkompromisowej estetyki i jakości widzenia, które są bardzo zbliżone do naturalnego procesu widzenia. Ponieważ zanim nasze soczewki ujrzą światło dzienne, nie tylko bierzemy pod uwagę receptę, ale również bardzo osobiste cechy twarzy i oprawy, która została wybrana. Idealna soczewka progresywna dla niezrównanego komfortu widzenia i noszenia - do każdej korekcji i na każdą odległość!

STUDIO OPTYCZNE Tychy | ul. Edukacji 42, 43-100 Tychy | Telefon 32 749 33 93