Okulary sportowe

Żyjemy w czasach, w których sport stanowi już nie tylko zajęcie rekreacyjne dla marginalnej grupy, ale stał się podstawą naszej kultury. W dzisiejszych czasach dla dużej części populacji sport jest stylem życia, który przyciąga i jest atrakcyjny zarówno dla ludzi starszych, jak i młodych.

Badania rynku wykazały, że około 2/3 ludności powyżej 15 roku życia regularnie uprawia jakiś sport. Ze względu na to, że wady wzroku dotyczą 60% populacji powyżej piętnastego roku życia, zapotrzebowanie na soczewki sportowe jest odpowiednio wysokie.

Nasza firma posiada długoletnie doświadczenie w aplikacji soczewek z linii sportowej a nasz personel jest odpowiednio przygotowany merytorycznie jak i praktycznie by zaprezentować nowoczesne rozwiązania zarówno dla amatorów jaki i osób zawodowo uprawiających sport.

Ilość różnych dyscyplin sportowych jest tak duża, że prawie niemożliwa do zliczenia. Z tego względu istnieje również ogromna ilość czynników,które mogą wpłynąć na stworzenie optymalnych okularów dla sportowców i koniecznością jest uwzględnienie ich wszystkich przy wyborze soczewek, ponieważ dobre widzenie jest podstawą dla dobrej zabawy i odniesienia sukcesu w sporcie.

Na rynku przyjęły się zasadniczo trzy różne wersje oprawek sportowych:

- oprawki sportowe dla soczewek z silnie zakrzywioną powierzchnią przednią


- oprawki sportowe dla wpinanych soczewek ("clip-in")

-oprawki sportowe dla soczewek z normalnie zakrzywioną powierzchnią przednią

Wszystkie trzy wersje oprawek mają jedną wspólną cechę, którą jest fakt, że położenie soczewek w stosunku do oka różni się od położenia dla typowych okularów korekcyjnych. Konwencjonalne soczewki nie są odpowiednie dla okularów sportowych ze względu na powstające różnego rodzaju aberracje (min: aberacja sferyczna, aberacja chromatyczna, przesuniecie pryzmatyczne)  związane z nachyleniem soczewek. Aby tego uniknąć w soczewkach sportowych optymalizuje się moce łąmiace soczewki specjalnie dla konkretnego typu oprawek.

 

Widzenie aktywne w sporcie

Jeżeli chcesz osiągać wspaniałe rezultaty w sporcie, to musisz polegać na perfekcyjnym sprzęcie, którego używasz. To również dotyczy właściwych soczewek sportowych. Musisz widzieć optymalnie, aby mieć więcej dobrej zabawy, więcej sukcesów i więcej bezpieczeństwa w uprawianiu sportu. Jako sportowiec noszący okulary możesz obecnie korzystać z wieloletniego doświadczenia naszej firmy  odnośnie  aplikacji specjalnych soczewek sportowych, idealnie dopasowanych do Twoich oprawek. Nawet silnie wygięte oprawki stają się sportowymi okularami korekcyjnymi - całkowicie w zgodzie z Twoim gustem!

Jednoogniskowa soczewka Perfalit Sport

Powierzchnia soczewek Perfalit Sport obliczana jest biorąc pod uwagę położenie okularów podczas użytkowania, a więc parametry indywidualne oraz dokładne dane oprawek i centrowania. Aberracje wynikające z pochylenia soczewek są korygowane tak, że zapewnione zostaje optymalne widzenie w rzeczywistej sytuacji użytkowania


Progresywne soczewki sportowe Impression®

To, że nosisz soczewki progresywne, nie znaczy wcale, że musisz to robić bez optymalnego widzenia podczas uprawiania sportu. Indywidualne soczewki progresywne Impression® Sport zapewniają dynamiczne widzenie dzięki bardzo szerokiej, wyważonej strefie widzenia na różne odległości. Strefa bliży została specjalnie skonstruowana dla uprawiania sportu - na przykład, żeby zobaczyć szybkościomierz na rowerze - tak, aby ją dostosować do wygody wzroku użytkownika. Poprawiające kontrast soczewki SunContrast również zapewniają bezpieczeństwo w trudnym terenie lub podczas trudnych warunków pogodowych.

Indywidualnie dopasowane soczewki sportowe - korzyści widoczne jak na dłoni

• nawet dla bardzo wygiętych opraw sportowych i modeli wyposażonych w klips
• najwyższa jakość i wspaniały komfort widzenia
• poprawiony kontrast i warianty z samoistnym przyciemnianiem
• również jako indywidualne soczewki progresywne
• idealne uzupełnienie naszych okularów sportowych ProAct®, Uvex 

STUDIO OPTYCZNE Tychy | ul. Edukacji 42, 43-100 Tychy | Telefon 32 749 33 93